input.com.plbok@input.com.pl
A- A+ bw css

więcej niż strony internetowe
pokaż się... w internecie! pokaż się... w internecie! klienci indywidualni i biznesowi klienci indywidualni i biznesowi klienci indywidualni i biznesowi strony internetowe, sklepy internetowe strony internetowe, sklepy internetowe aplikacje biznesowe aplikacje biznesowe pogotowie komputerowe pogotowie komputerowe wizerunek firmy? od tego zaczniemy wizerunek firmy? od tego zaczniemy pozostaw ślad... w www pozostaw ślad... w www


web accessibility
web accessibility

Strona dostosowana jest także dla osób niepełnosprawnych. Dzięki zastosowanym ustawieniom, każdy użytkownik oprócz ustawień w przeglądarce internetowej może bezpośrednio na stronie zmienić, np. rozmiar czcionki lub kontrast, co jest konieczne w przypadku ludzi słabo widzących.
Ponadto strona wzbogacona jest o klawisze dostępu, dzięki czemu znacznie ułatwi to pracę osobą korzystającym z tzw. mówiących przeglądarek.

Mamy nadzieję, że odwiedzające osoby pomyślą o osobach niepełnosprawnych, które również korzystają z Internetu. Nie bądźmy samolubni i pozwólmy także im w pełni korzystać z naszych stron.

Celem firmy jest promowanie takich rozwiązań i dostępności stron. Mało kto zdaje sobie sprawę, jakie trudności z korzystania w pełni ze stron internetowych mają osoby z problemami ze wzrokiem.

''
Dostępna strona internetowa - korzyści w biznesie

Dostosowując serwis internetowy zgodnie z regułami dostępności WAI (WCAG) dajemy możliwość wymienionym wyżej grupom na skorzystanie z jego zasobów. Dla firm komercyjnych jest to atut nie do przecenienia. Dostępny serwis zwiększa liczbę użytkowników. W Polsce żyje ok. 6 mln niepełnosprawnych to ok. 19% społeczeństwa. W Polskim Związku Niewidomych zarejestrowanych jest ponad 100 tys. osób niewidomych i niedowidzących.

Dostępny serwis internetowy możemy porównać do budynku urzędu miasta (idealnego), do którego prowadzi podjazd dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, gdzie drzwi wejściowe otwierają się automatycznie, przyciski w windzie są na odpowiedniej wysokości, recepcjonistka potrafi udzielić informacji w języku migowym, a ulotki informacyjne rozłożone przed nią są napisane również w języku Braill'a. Dostosowanie budynku nie zmienia organizacji pracy urzędu. Dla osób sprawnych nic się nie zmienia.
Strona internetowa dostosowana dla niepełnosprawnych może tylko pomóc przedsiębiorstwu nigdy zaszkodzić.

źródło oraz więcej informacji: www.widzialni.eu


Zapraszamy do współpracy w przygotowywaniu dostępnych stron internetowych.zamawiam.net.pl strefafirm.net Facebook
słowa kluczowe » web accessibility
© 2009-2019 input.com.pl, e-mail: bok@input.com.pl
W3C: xhtml 1.1, css 3, rss 2.0, wcag 2.0 wai-AAA


agencja interaktywna, technologia w biznesie, e-biznes, internet, portale internetowe, projektowanie stron internetowych, tworzenie stron internetowych, dostępne strony internetowe, strony internetowe, PHP, XML, XHTML, HTML, CSS, strony www, tworzenie portali, sart-web, szablony aukcji, sklepy internetowe, aplikacje internetowe, projektowanie stron, tworzenie stron, web accessibility